Editorial Board

Professor Dr. Dr.h.c.Dumitru Marius PARASCHIVESCU  - Editor in Chief
dumitru.paraschivescu@ugb.ro


Editorial Board

Violeta Urban PhD, George Bacovia University, Bacau, Romania – Deputy Editor, violeta.urban@ugb.ro
Florin Radu PhD, George Bacovia University, Bacau, Romania – General Technical Secretary, florin.radu@ugb.ro
Gabriela Fotache PhD, George Bacovia University, Bacau, Romania, gabriela.fotache@ugb.ro
Ramona Florea PhD,George Bacovia University, Bacau, Romania, ramona.florea@ugb.ro
Gabriela-Daniela Bordeianu PhD, George Bacovia University, Bacau, Romania, gabriela.bordeianu@ugb.ro
Lucian Patraşcu PhD, George Baritiu University, Brasov, Romania, luccianpatrascu@yahoo.com

 

Technical Board

Nicoleta Botez, George Bacovia University, Bacau, Romania Translator, nicoleta.botez@ugb.ro
Angela Mihaela Mastacan, George Bacovia University, Bacau, Romania  – Webmaster, Cover Designer, mihaela.mastacan@ugb.ro